Wyposażenie

RTG TROPHY
Aparat do zdjęć RTG od światowego lidera urządzeń rentgenowskich Trophy, pozwala na wykonywanie zdjęć pojedynczych zębów, czyli punktowych. Sprzęt jest wyposażony w lampę, która dzięki generatorowi wysokiej częstotliwości umożliwia eliminowanie promieniowania miękkiego, nieprzydatnego w diagnostyce. W ten sposób dawka promieniowania, którą przyjmuje pacjent zostaje zredukowana do niezbędnego minimum. Dodatkowo można ją jeszcze bardziej zmniejszyć dzięki systemowi radiowizjografii, czyli cyfrowej obróbki zdjęć. Ponadto, nowoczesna technologia aparatu sprawia, że wykonane przez niego zdjęcie jest gotowe do analizy już po 5 sekundach. Na życzenie pacjentów możemy udostępnić zdjęcie w wydruku o wysokiej jakości lub w wersji elektronicznej (na nośniku CD lub drogą mailową).

RADIOWIZJOGRAFIA (RVG)
System radiowizjografii od francuskiej firmy Trophy pozwala na uzyskiwanie zdjęć RTG w bardzo wysokiej rozdzielczości. W gabinecie kolodziejczykowie.pl wykorzystujemy system RVG – 5 generacji. Oferuje on zaawansowane możliwości obróbki cyfrowej, dzięki czemu na obrazie można zobaczyć znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnych zdjęć analogowych. Rozwiązanie to pozwala analizować i wykonywać pomiary, a także powiększać wybrane szczegóły, na bieżąco kontrolując efekty leczenia. Pacjenci również mogą obserwować cały proces leczenia, dzięki zamocowanemu przy fotelu stomatologicznym monitorowi. Na zobrazowanie zdjęcia wystarczy 5 sekund od momentu jego zrobienia. Pacjentom przekazujemy na życzenie zdjęcie w formie elektronicznej lub drukowanej.

RTG PANORAMICZNE I CEFALOMETRYCZNE
Do zdjęć RTG panoramicznych oraz cefalometrycznych, wykorzystywany jest aparat Veraviewepocs SDCP, którego producentem jest japońska firma Morita. Urządzenie wyróżnia się szybkim ruchem głowicy, ponieważ prędkość wynosi jedynie 8,2 sekundy. To pozwala zmniejszyć dawkę promieniowania o 1/10 wartości, w porównaniu do aparatów tradycyjnych. Gabinet Kołodziejczykowie to pierwsza placówka w województwie podkarpackim, która weszła w posiadanie tak nowoczesnego wyposażenia. Veraviewepocs SDCP pozwala również obrazować na zdjęciach RTG zatoki oboczne nosa. Można uzyskać także pojedyncze zdjęcia lewej lub prawej zatoki w rzucie lateralnym bądź PA. Taka projekcja pozwala zlokalizować dokładnie zmiany patologiczne lub ciała obce, które znajdują się obszarze poszczególne zatoki. Zdjęcia możemy przekazać pacjentowi w formie wydruku, na płycie CD lub mailowo.

MIKROSKOP STOMATOLOGICZNY
Wykonywanie zabiegów stomatologicznych pod mikroskopem pozwala dostrzec najdrobniejsze szczegóły, które w trakcie tradycyjnego leczenia endodontycznego są niemożliwe do zauważenia. Można zaobserwować między innymi dodatkowe kanały, rozwidlenia czy nietypowe ujścia. Dodatkowo, pod mikroskopem można zauważyć, zlokalizować i usunąć ewentualne złamane narzędzia kanałowe, do których często dochodzi podczas leczenia tradycyjnymi metodami. Narzędzie to pozwala zachować precyzję podczas wypełniania systemu kanałowego. Zachowanie wysokiej jakości leczenia endodontycznego bez mikroskopu jest w zasadzie niemożliwe. W gabinecie kolodziejczykowie.pl stosujemy mikroskop stomatologiczny pochodzący od niemieckiego producenta urządzeń medycznych Kaps.

TRI AUTO
W wyposażeniu naszego gabinetu nie mogło zabraknąć japońskiego mikromotoru endodontycznego od firmy Morita. Posiada on wbudowany moduł, pozwalający na przeprowadzenie bardzo precyzyjnego pomiaru długości kanału korzenia zębowego. Mikromotor pozwala również w prawidłowy sposób przygotowywać przewód korzeniowy na wypełnienie. Urządzenie pozwala regulować obroty i posiada funkcję autorewersu. Dzięki temu ryzyko złamania narzędzi rotacyjnych, które służą do opracowywania kanału jest zminimalizowane.

SYSTEM B, OBTURA
Urządzenia System B oraz Obtura pozwalają na dokładne przeprowadzenie wypełnień systemu korzeniowego, za pomocą termoplastycznej gutaperki. Jest to biozgodny materiał do wypełnień, uznawany jako najlepszy. Dzięki niemu można wypełniać kanały w sposób znacznie bardziej precyzyjny, niż pozwalały na to inne dotychczas stosowane metody.