Usługi

Prawidłowe leczenie endodontyczne

Istotą leczenia endodontycznego jest oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych w których doszło do zmian zapalnych lub zgorzelinowych miazgi. 
Stany te doprowadzają do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, które w okresie zaostrzeń manifestują się obrzękiem policzka, ropnymi przetokami, bólem. Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni.

Nie usuwajmy więc pochopnie pozornie beznadziejnych zębów!!! Nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie większości z nich.

Prawidłowo przeleczony korzeń zęba może być doskonałym filarem w przebiegu dalszego leczenia endodontycznego oraz tańszą alternatywą leczenia implantologiczno - protetycznego w przypadku jego utraty.
Gabinet nasz dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie edodontyczne absolutnie najnowocześniejszymi metodami. Jedynie praca z użyciem mikroskopu umożliwia nam wykrywanie anomalii rozwojowych zębów występujących w 70% przypadków (dodatkowe kanały, kanały boczne, kanały zobliterowane).
Leczenie endodontyczne prowadzone tradycyjnymi metodami często doprowadza do złamania narzędzi w kanałach zębowych.

W naszym gabinecie, pracując pod kontrolą mikroskopu i korzystając z dodatkowych specjalistycznych urządzeń, narzędzia takie usuwamy i prawidłowo wypełniamy kanały korzeniowe.

Nasze przypadki
Poznaj szczegóły o naszych zabiegach, zobacz najciekawsze przypadki, bądź na bieżąco z trendami w stomatologii
sprawdź godziny
otwarcia